Chrániče a masky

Chrániče a masky

Archery Strike je nenásilný, nenáročný, prostoduchý šport prístupný úplne pre každého. Tak ako pri každom športe musíme však myslieť na vlastnú bezpečnosť.

Najzraniteľnejšia časť nášho tela je predovšetkým hlava, preto pred žačiatkom hry každý hráč dostane celotvárovú ochrannú masku, ktorú musí mať počas celej doby hrania nasadenú. Naše tvárové masky sú pohodlné, veľmi ľahké, majú pevnú konštrukciu, sú odolné voči nárazu a chránia kompletne celú tvár, oči aj uši.

S chráničom predlaktia sa bežný človek len tak ľahko nestretne, no ten, kto sa venuje lukostreľbe, ho pozná od samých začiatkov. Chráni ruku a predlaktie pred nárazom tetivy pri výstrele. Chránič nie je pri hre povinný, no plní svoj účel a ten, kto ho nosí, má štýl.

Nakoniec je tu úplná novinka aj pre lukostrelcov. Pomocou chrániča prstov na tetive je strieľanie z luku neuveriteľne pohodlné. Dokážete držať natiahnutý luk oveľa dlhšie, tetiva sa už nebude zarezávať do prstov a uvoľnenie samotnej tetivy bude také príjemné, že okamžite budete siahať po ďalšom šípe, aby ste ho mohli čo najskôr vystreliť.